Choď na obsah Choď na menu
 


Krása ženy

 


Každá žena môže a má byť krásna.

577602_425354937479317_1717255344_n.jpg

 

 

 

 

 

Ak budeme svoje vnútro prežarovať láskou, čistotou, nehou, spanilosťou, budeme krásne v každom veku. Pokiaľ toto v nás nie je, môžeme svoje telo akokoľvek vyzdobiť, ale nebudeme nikdy krásne. Budeme iba zručne vymaľovanými bábikami, ktoré nie sú ničím iným, než dekoráciou.

 

 

Dnešná žena už stráca zmysel pre krásu. Necháva sa ovplyvňovať bláznivými módnymi trendami, aby v domnienke, že jedine tak je krásna, upútala na seba pozornosť. Pre nedostatok vlastného cítenia a v povrchnosti musia dnes ľudia všetko zvýrazňovať krikľavými farbami. Veď sa len rozhliadnite okolo seba. Žena si dnes farbí vlasy i obličaj, jej šaty sú neprirodzene pestré. Snáď cítite v hĺbke duši, že toto je prejav pravej krásy? Áno, v prvej chvíli prežije každá žena odmietnutie, ale po čase podlieha opäť novým a novým zvrhlostiam módy, ktoré ju iba deformujú a hyzdia. Nechajme len všetkona seba chvíľu pôsobiť a potom skúsme sami za seba hľadať, čo je naozaj krásne. Jedine v prirodzenosti a jednoduchosti môžeme nájsť pravú krásu, takú, ktorú vidíme okolo seba v prírode. Ak budeme chcieť, opravdivo chcieť, určite ju svojim cítením poznáme a nájdeme.

Veď i spôsob, akým sa žena oblieka, hovorí o tom, aká je. Ak je silnou osobnosťou, bude sa vždy riadiť vlastným zmyslom pre krásu. Pre skutočnú krásu, ktorá je trvalá a pôsobí stále rovnako ušľachtilo. Hľadajme každá sama v sebe, vo svojom vnútri. Pravá krása vždy povznáša a obšťastňuje ducha.

Nie len naše oblečenie, ale i naše pohyby vypovedajú o nás samých. Pozrime na svoje držanie tela. Ako je mnohokrát neľahké v dnešnej dobe rozoznať dievku od chlapca. Ženy v sebe potlačujú svoje nežnejšie a jemnejšie záchvevy, a tým i prirodzené pohyby svojho tela. A tak sa nejedna žena vo svojom obliekaní a pohyboch nelíši od mužov. Ba je to omnoho horšie! Lebo tieto prejavy jej nie sú vlastné a vo svojej snahe nevypadať príliš jemne sa stáva smiešnou.

 A ešte ďalší prejav ducha by mal byť zušľachťovaný a neopomínaný. Je to prejav reči. Ako veľmi ledabolo vulgárne dnes žena hovorí! Často je vo svojom prejave horšia než najhrubší muž. Čo je v tom ženského?

Aká musí byť žena, ktorá dokáže hovoriť takto ošklivo?

Veď ak túži žena po kráse, po opravdivej povznášajúcej kráse, bude v sebe, na sebe o okolo seba neustále všetko zušľachťovať. Toto zušľachťovanie nebude mať nikdy koniec.

Lebo všetko je možné stále viac a viac skrášľovať, viesť nahor ku Svetlu, ktoré je na všetkých stupňoch vždy obklopené oblažujúcou a povznášajúcou krásou.

 Ak teda chceme ísť  nahor, do nebeských záhrad, musí sa naše vnútro stále zachvievať v harmónii krásy a lásky. Ak prežijeme záchvev radosti z tejto krásy, uchovajme ho v sebe i vo všednosti dňa.

 Potom už neostane čas na premýšľanie o nedôležitých veciach, na kritiku  druhých a na hĺbanie prečo je všetko tak nedobré. Áno, je a bude všetko nedobré, pokiaľ sa žena nezmení a nebude usilovať o vyšší a ušľachtilejší cieľ a zmysel svojho života, ktorý doteraz premrháva v márnivosti a ničotnosti, v ješitnosti a túžbe byť obdivovaná.

Žena má byť oporou. Láska musí v nej vykvitnúť ako kvetina, ktorá svojou vôňou a krásou rozdáva mier a silu všetkým. Svojim deťom má byť úctyhodnou matkou, ktorá ich vedie

k poznaniu tejto lásky a krásy a predáva im poznanie zákonitostí, do ktorých sa majú vradiť a naplňovať ich. Až žena sama bude svojimi skutkami vzorom svojim deťom, potom i ony ju budú ctiť a vážiť si jej slov.

Ako ale všetko toto naplniť, ako to všetko v zmätku dnešnej doby nájsť? Kde čerpať silu?

Stačí len chcieť, skutočne chcieť byť opravdivou ženou, nie karikatúrou dnešnej doby. Vzhliadnime nahor, tam hľadajme silu. Nesme slnko vo svojom srdci. Počúvajme, čo hovorí náš cit.

Nebuďme sebeckí vo svojej láske, ale dávajme svoju lásku úsmevom, radosťou a pomocou. Avšak i tu je treba nájsť správnu mieru. Premýšľajme, keď druhému dávame svoju lásku, čo je pre neho skutočnou pomocou a čo by mohlo naopak viesť k rozmaznanosti a chorľaveniu alebo podporeniu nedobrých vlastností.

Dávajme sa celkom i do každého diela, ktoré konáme, a ono potom nám bude spätne prinášať radosť.

V každej žene je uložená krása – pravá krása, len ju musí chcieť v sebe objaviť. Potom môže byť oporou a posilou všetkým a potom si ju budú všetci vážiť, ctiť ju a milovať.

Ženy, prebuďme svoje vnútra a vykročme dopredu k svetlým a ušľachtilým cieľom, máme svoj osud a osud národa vo svojich rukách!

Martina ŠtokrováSvitanie.

 
 

 

Portrét


KontaktArchív

Kalendár
<< november / 2021 >>


Štatistiky

Online: 1
Celkom: 86464
Mesiac: 1012
Deň: 22